Jakie właściwości mają zewnętrzne rolety natynkowe i dlaczego warto je wybrać?

termoizolacje pianą PUR
Ewolucja rozwiązań w zakresie izolacji: nowoczesne termoizolacje pianą PUR
16 listopada, 2023
Zewnętrzne drzwi aluminiowe
Zewnętrzne drzwi aluminiowe: właściwości i zalety
14 stycznia, 2024
rolety natynkowe

Rolety natynkowe to rodzaj osłon okiennych montowanych na zewnątrz budynku. Niekiedy nazywane bywają również żaluzjami. Instaluje się je na powierzchni ściany nad oknem, a nie w strukturze muru jak ma to miejsce w przypadku rolet podtynkowych. Przedstawiamy kilka kluczowych informacji na temat rolet nadtynkowych.

Charakterystyka rolet natynkowych: najważniejsze parametry

Montaż: rolety natynkowe tego rodzaju montowane są bezpośrednio na ścianie zewnętrznej lub na ramie okna. Są one wyraźnie widoczne z zewnątrz budynku, a ich obudowa nie jest ukryta w murze.

Obudowa: zewnętrzne rolety natynkowe posiadają obudowę, która chroni zwinięty materiał rolety (plastik, tkanina, metal) przed czynnikami zewnętrznymi.

Izolacja: takie rolety zapewniają dodatkową izolację termiczną i akustyczną, zmniejszając straty ciepła zimą i utrzymując chłód latem. Tym samym mogą przyczyniać się do wymiernych oszczędności, które w skali roku mogą być realnie odczuwalne.

Bezpieczeństwo i prywatność: zwiększają bezpieczeństwo i prywatność, stanowiąc dodatkową barierę przed niepożądanymi spojrzeniami i potencjalnymi włamaniami.

Kontrola światła: umożliwiają kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia oraz skutecznie chronią przed intensywnym nasłonecznieniem.

Zewnętrzne rolety natynkowe: podsumowanie zalet

Ten rodzaj rolet może być bardzo łatwo montowany w budynkach bez konieczności ingerencji w strukturę ściany i prowadzenia zaawansowanych prac budowlano-instalacyjnych. Montaż jest prostszy i mniej wymagający niż w przypadku rolet podtynkowych. Są też od nich tańsze, stanowiąc rozwiązanie z dobrą relacją ceny do jakości. Pasują do różnych stylów architektonicznych oraz okien. Można je obsługiwać manualnie przy pomocy korbki lub sznurka albo automatycznie dzięki napędowi elektrycznemu. Są praktyczne i uniwersalne, dzięki czemu stosuje się je zarówno w budynkach prywatnych, jak i komercyjnych.

Zewnętrzne rolety natynkowe są praktycznym rozwiązaniem stosowanym w celu kontroli wpadającego do pomieszczeń światła, zapewnienia prywatności i poprawy izolacji termicznej oraz akustycznej w budynkach. Są szczególnie odpowiednie do montażu w istniejących konstrukcjach, gdzie instalacja rolet podtynkowych nie jest możliwa lub byłaby problematyczna. Wysokiej jakości rolety natynkowe nie tylko spełniają liczne funkcje praktyczne, ale również zwiększają wartość nieruchomości. Eksperci z Okna Majsterek chętnie doradzą Ci w zakresie wyboru rolet najlepiej dopasowanych do Twoich potrzeb i specyfiki budynku.

Komentarze są wyłączone.

Wycena on line