Jak działa brama garażowa segmentowa i czy warto wybrać ją do garażu?

Brama garażowa pozwala na profesjonalne i trwałe zabezpieczenie garażu, dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego modelu, który w skuteczny sposób ochroni nasz budynek oraz znajdujące się w nim rzeczy. Czym jest i jak działa brama garażowa segmentowa?

Czym jest brama garażowa segmentowa?

Brama segmentowa to jeden z rodzajów bram garażowych. Charakteryzuje się wyjątkową szczelnością i możliwością regulacji temperatury panującej wewnątrz garażu który zabezpiecza. Jej cechą charakterystyczną jest oszczędność miejsca. Dzięki pionowemu otwieraniu panel bramy chowa się pod stropem i pozwala na swobodne korzystanie z przestrzeni. Posiada ona trzy opcje montażu przez co idealnie może dostosować się do naszych potrzeb oraz warunków architektonicznych danego budynku.

Jak zbudowana jest brama garażowa segmentowa?

Na wstępie warto wspomnieć, że bramy segmentowe posiadają trzy opcje montażu. Dzięki temu możemy dostosować sposób instalacji do naszych potrzeb oraz warunków architektonicznych danego budynku.

Brama segmentowa składa się z ułożonych pionowo paneli połączonych ze sobą specjalnymi zawiasami, które wyposażone są w łożyska kulkowe. Poruszają się one po prowadnicach pionowych i sufitowych. Specjalny system zamykania sprawia, że prowadnice są zabezpieczone przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Nabyte wady mogą być wywołane chociażby zabrudzeniem czy wilgocią, dlatego warto ich unikać.

Kolejnym elementem bramy segmentowej są rolki. Wyposażamy je w łożyska toczne, dzięki którym brama pracuje gładko i cicho. Produkt jest wyposażony w metalową przesłonę, która jak uprzednio, ma za zadanie zabezpieczać rolki przed wszelkimi zanieczyszczeniami oraz wilgocią.

Podnoszenie skrzydła bramy wspomagają sprężyny naciągowe i skrętne oraz sprzęgło chroniące przed jego zerwaniem. Sprężyny dopasowujemy indywidualnie do każdej bramy, w zależności od jej ciężkości.

Jakie są zalety posiadania bramy garażowej segmentowej?

Niewątpliwą zaletą bramy garażowej segmentowej jest fakt, że w trakcie otwierania nie zabiera ona miejsca przed garażem. Wnętrze jest łatwiejsze do zagospodarowania, bo brama otwiera się pionowo i pozostaje pod stropem budynku. To nie koniec! Bramy segmentowe instalujemy w każdym otworze garażowym. Niezależnie od jego wielkości i kształtu, brama zapewni do 14cm szerszą wielkość przejazdu niż bramy uchylne. Doskonała szczelność wnętrze przed utratą ciepła oraz działaniem różnych warunków atmosferycznych. Wynika to m.in. z tego, że podczas zamykania poszczególne segmenty nasuwają się na siebie).

Co ważne, bramę segmentową tworzymy tak, by nie wymagała konserwacji i mogła być obsługiwana zarówno manualnie jak i elektrycznie. Do jej wykonania dostępne jest wiele materiałów i ich wykończeń. Szeroka oferta kolorów i wzorów ułatwia wkomponowanie się bramy w projekt każdego domu i budynku. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Zobacz również

Dlaczego warto kupić drewniane drzwi zewnętrzne i jak je pielęgnować?
data publikacji2024-05-21

Drewniane drzwi zewnętrzne wybierane są przede wszystkim ze względu na efektowny wygląd. Drewno to szlachetny materiał, który daje dużą swobodę aranżacyjną dzięki swojej uniwersalności i ponadczasowemu wyrazowi. Jest też trwałe i wytrzymałe, wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji. Zastanawiasz się nad wyborem drzwi wejściowych wykonanych z naturalnego drewna i chcesz rozwiać swoje wątpliwości ? Przeczytaj! Drzwi drewniane […]

Jak wykonujemy ciepły montaż?
data publikacji2024-05-17

Soudal Window System – to system montażu i uszczelnienia okna, w którego skład wchodzą: piana poliuretanowa, taśmy paroizolacyjne, taśmy rozprężne, masy uszczelniające.

Potrzebny serwis?
data publikacji2024-05-17

Oferujemy szybkie terminy usług naprawczych, fachowo usuwamy usterki okienne, niedomykające się okna, uszkodzenia uszczelek, zawiasów i zamków.