
Drewniane drzwi zewnętrzne wybierane są przede wszystkim ze względu na efektowny wygląd. Drewno to szlachetny materiał, który daje dużą swobodę aranżacyjną dzięki swojej uniwersalności i ponadczasowemu wyrazowi. Jest też trwałe i wytrzymałe, wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji. Zastanawiasz się nad wyborem drzwi wejściowych wykonanych z naturalnego drewna i chcesz rozwiać swoje wątpliwości ? Przeczytaj!
Drzwi drewniane zewnętrzne i ich zalety
Drewno naturalnie komponuje się z otoczeniem, dodając elewacji budynku ciepła i klasy. Dzięki różnorodności gatunków drzew – między innymi rodzimych takich jak dąb i buk oraz egzotycznych jak na przykład teak – takie drzwi drewniane można z łatwością dopasować do każdego stylu architektonicznego. Odpowiednia konserwacja drzwi drewnianych może sprawić, że przetrwają wiele lat. Drewno jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ewentualne zarysowania czy wgniecenia są stosunkowo łatwe do naprawienia. Jest również bardzo dobrym izolatorem, efektywnie blokując przepływ zimna oraz ograniczając przenikanie hałasu z zewnątrz.
Wyzwania związane z drewnianymi drzwiami zewnętrznymi
Nawet twarde gatunki drewna o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych wymagają właściwej konserwacji i regularnej pielęgnacji. Przed wilgocią, szkodnikami, zmianami temperatury i zbyt szybkim niszczeniem. Należy zabezpieczyć je poprzez lakierowanie bądź olejowanie. Większość drewnianych drzwi zewnętrznych jest w odpowiedni sposób zabezpieczonych fabrycznie. Warto mieć również na uwadze, że drewniane drzwi zewnętrzne są zazwyczaj droższe niż drzwi wykonane z innych materiałów (np. stali czy PVC). Inwestycja ta jednak przekłada się na długoterminową wartość, zwłaszcza w kontekście wartości nieruchomości.
Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych z drewna
Przy wyborze drewnianych drzwi zewnętrznych warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze, gatunek drewna powinien być dopasowany do klimatu, w którym drzwi będą eksploatowane. W miejscach o wysokiej wilgotności bezwzględnie zaleca się używanie twardych gatunków drewna, takich jak dąb czy teak. Po drugie, ważne jest, aby drzwi były wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, takie jak dobrze uszczelnione ościeżnice i nowoczesne systemy zamków, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Po trzecie, design drzwi powinien odpowiadać stylistyce elewacji i otoczenia budynku. Drzwi drewniane mogą być minimalistycznie proste lub mieć ozdoby takie jak żłobienia, przetłoczenia, dekoracyjne przeszkolenia czy dekory.
Drzwi drewniane – dlaczego warto je wybrać?
Drewniane drzwi zewnętrzne to nie tylko ponadczasowe piękno i wyrafinowany styl, ale także funkcjonalność i trwałość. Ich wybór jest inwestycją, która może przynieść wiele korzyści, zarówno estetycznych, jak i praktycznych. Ważne jednak, aby pamiętać o właściwym montażu i zalecanej konserwacji, aby na wiele lat zachować je w dobrej kondycji wizualnej i użytkowej.

Szukasz drzwi, które połączą estetykę z trwałością? Oferujemy szeroką gamę drzwi zewnętrznych. Sprawdź naszą ofertę!
Drewniane drzwi charakteryzują się eleganckim wyglądem, doskonałą izolacją termiczną i akustyczną oraz wysoką trwałością, pod warunkiem odpowiedniej konserwacji.
Tak, drewno należy regularnie zabezpieczać lakierem lub olejem, aby chronić je przed wilgocią, szkodnikami i zmianami temperatury, co przedłuża ich żywotność.
Ważny jest gatunek drewna dostosowany do warunków klimatycznych, odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe oraz stylistyka dopasowana do elewacji budynku.
Zobacz również

Wybór odpowiedniej bramy garażowej ma niebagatelne znaczenie pod każdym względem, zarówno gdy mowa o estetyce, jak i komforcie użytkownika oraz kwestii bezpieczeństwa. Warto więc dobrze przeanalizować najważniejsze aspekty, decydując się na konkretne rozwiązanie. I tym zajmiemy się w artykule, przedstawiając porównanie bram garażowych segmentowych i tradycyjnych bram uchylnych. Przedstawione informacje pomogą rozwiać wątpliwości dotyczące funkcjonalności, […]

Budowa domu to duże wyzwanie, głównie ze względu na konieczność skoordynowania różnych działań. Moment, w którym okna pojawiają się w budynku, to oznaka, że ważny etap prac został zakończony. Stan surowy zamknięty oznacza, że podstawowe elementy konstrukcyjne są gotowe, a budynek zaczyna nabierać kształtu i przygotowuje się na przyjęcie swoich przyszłych mieszkańców. Montaż okien na […]

Energooszczędność to jedna z ważniejszych kwestii, jaka analizowana jest w kontekście budowy i użytkowania domów. Zarówno w kontekście ekologii, jak i wydatków związanych z późniejszą eksploatacją. Jaki wpływ na poprawę energooszczędności domu mają odpowiednio dobrane okna? Korzyści z posiadania energooszczędnych okien w domu Szukając okien do domu, warto dokładnie porównać oferty i parametry dostępnych w […]